loader image

3 střední Bruntál

Projekt SPOLEČNĚ ZA VIZÍ BUDOUCNA spojuje tři střední školy a dvanáct lokálních firem z regionu Bruntál. Kampaň byla zaměřena na žáky 8. a 9. tříd, kteří se rozhodovali o svém následném studiu, tedy nástupu na střední školu. Dle jejich priorit si tak mohli vybírat mezi gymnáziem, průmyslovou školou či učebními obory.

 

CÍL

Cílem bylo přilákat místní mladistvé, tedy cílovou skupinu ve věku 12-15 let, aby podali své přihlášky na SŠ v Bruntále a tím i zamezení odlivu obyvatel z města, kteří migrují za studiem do větších měst.

 

STRATEGIE

K dosažení stanovených cílů jsme zvolili takovou komunikační strategii, jejímž úkolem bylo ukázat především kvalitu studia, možnost následného uplatnění, ale i „život“ v regionu Bruntál. Prostřednictvím pravidelných online příspěvků jsme zveřejňovali jednotlivé místa, kde se dá bavit, sportovat, dobře najíst nebo si odpočinout.

Komunikace probíhala hlavně prostřednictvím webové stránky www.3strednibruntal.cz, Facebooku a Instagramu. Jako podpora tohoto projektu byla vyhlášena „COOL SOUTĚŽ“ o hodnotné ceny. Soutěžícím se tak mohli stát žáci 8. a 9. tříd, kteří poslali selfie na viditelném místě v Bruntále.

Pro účely tohoto projektu byl s žáky jedné ze zapojených střeních škol natočen také videoklip. Klip se odehrával na oblíbených místech cílové skupiny a poukazoval na jednotlivé obory, které si studenti mohou zvolit pro své studium. Ke konci březnu 2020 měl pře 15 500 zhlédnutí.

 

REALIZACE V RÁMCI KAMPANĚ

Webové stránka www.3strednibruntal.cz, FB: @3strednibruntal, roll-upy, letáky, online bannery, reklama v kinech, apod.